It is day of the hiking expedition around the Baltic Sea!
Events

Marine science day in Klaipeda, Lithuania

Jan. 13, 2024
Date: March 9, 2024

Save The Baltic Sea, together with the Klaipeda University Marine Research Institute and the Environmental Protection Agency of Lithuania, invite Klaipeda residents and visitors to take part in an exciting educational marine science day and take a closer look at the environmental state of our coast.

During the science day, participants will see what can be found in the beach sand together with Marine Research Institute scientists, as well as visit the Environmental Protection Agency’s research boat “Vėjūnas”, where researchers will show and tell all the details of their work monitoring our Baltic Sea and Curonian lagoon.

Event language: Lithuanian
Facebook event: https://www.facebook.com/events/868522975027420/ 


Ekspedicijos „Save the Baltic Sea“ komanda, kartu su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutu, Aplinkos Apsaugos Agentūra bei Mėlynąja biblioteka (Klaipėdos m. sav. I. Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padaliniu) kviečia Klaipėdos gyventojus ir svečius dalyvauti įtraukiančioje edukacinėje jūros tyrimų dienoje ir iš arčiau susipažinti ne tik su ekspedicija, bet ir su mūsų pakrančių aplinkos būkle.

Tyrimų dienos metu, dalyviai galės pamatyti, ką galima rasti pajūrio smėlyje kartu su Jūros tyrimų instituto mokslininkais, bei apsilankyti Aplinkos Apsaugos Agentūros tyrimų laive „Vėjūnas“, kur tyrėjai pademonstruos ir papasakos visas detales apie savo darbą vykdant Baltijos jūros ir Kuršių marių stebėjimus.

Veiklos skirtos visiems, norintiems iš arčiau susipažinti su mūsų pajūrio ir vandenų būkle, pabendrauti su mokslininkais bei susipažinti su ekspedicijos žygeivių komanda, jau kovo 11 dieną pradėsiančia žygį pėsčiomis aplink Baltijos jūrą.

Renginio kalba: lietuvių
Renginys Facebook tinkle: https://www.facebook.com/events/868522975027420/ 

 

Programa:

I DALIS: Pakrančių šiukšlių ir mikroplastiko tyrimai
Vieta: Melnragės I. Kanto biblioteka, Molo g. 60, 92278 Klaipėda
REGISTRACIJA: https://forms.gle/hCqqQenh8fN5zMRV8 

10:00 – 10:15  Ekspedicijos pėsčiomis aplink Baltijos jūrą „Išsaugokime Baltiją“ pristatymas

10:15 – 11:00  Paskaita visuomenei apie Lietuvos pajūrio šiukšlių ir mikroplastiko tyrimus (Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai)

11:00 – 12:30 Praktinė dalis pajūryje: ištirkime Melnragės paplūdimio taršą su mokslininkais ir ekspedicijos komanda!

II DALIS: Atvirų durų diena tyrimų laive „Vėjūnas“
Vieta: Danės upės krantinė, Klaipėda (tikslinama)

12:00 – 15:00  Aplinkos Apsaugos Agentūros tyrimų laivas „Vėjūnas“ atveria duris lankytojams ir kviečia pasikalbėti su mokslininkais bei iš arti pamatyti jų atliekamus jūros ir Kuršių marių būklės tyrimus. Išankstinė registracija nereikalinga.

 

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Klimato kaitos mažinimo advokacija žemės ūkyje”. Jis dalinai finansuojamas Klimato kaitos programos lėšomis, kurią administruoja Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra.

Our partners and allies